Rozpoczęcie naszego Jubileuszu 900-lecia

Drodzy Współbracia i Siostry,

W załączeniu przesyłam wam orędzie na rozpoczęcie naszego Jubileuszu 900-lecia w pierwszą niedzielę Adwentu 2020.

Wiele społeczności zorganizuje szczególną uroczystość z okazji tego wydarzenia. Z tej okazji nasi współbracia ze Strahova odprawią uroczyste nieszpory i otworzą sanktuarium, w którym przechowywane są relikwie św. Norberta. W liście zapraszają nas wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, mówiąc nam, jak możemy pokazać nasz udział.

Dzięki mediom społecznościowym możemy być blisko siebie sercem i duchem. Każdy przejaw tej bliskości jest obecnie cenny, podczas gdy tak wiele ograniczeń nakłada się na nas, próbując powstrzymać rozprzestrzenianie się pandemii Covid-19.

Życzę wam wszystkim z serca błogosławionego obchodzenia Jubileuszu.

Wasz,
Jos Wouters, opat generalny

Główny  czeski  kanał telewizyjny wyprodukuje nowy film dokumentalny o 900 leciu zakonu Norbertańskiego. Dokument będzie koncentrował się na życiu Norbertanów w Czechach, głównie Zakonu Strahov w Pradze, gdzie spoczywają relikwie założyciela – Św Norberta, te  relikwie zostaną ujawnione podczas uroczystych Nieszporów 28 listopada 2020 roku. Nieszpory rozpoczną się o godzinie 18:00 (czasu środkowoeuropejskiego; w tej samej strefie czasowej co w Rzymie; 6 godzin przed wschodnimi USA – Filadelfią). Oto link do  transmisji na żywo z Nieszporów na YouTube, na kanale Strahov:
https://www.youtube.com/channel/UCBVgbqycLyX34Z0DpgqMsxA
Możesz dołączyć do nas i obejrzeć go z nami on-line. Ponadto,  będzie możliwe na kanale Strahov YouTube, obejrzenie go później.